counter

Website counter

joi, 27 august 2009

Dinamo în grupele Europa League: Slovan Liberec - Dinamo 0-3 după prelungiri, 8-9 la penalty-uri

Slovan Liberec - Dinamo Bucureşti 0-3 (0-1), după prelungiri; 8-9 la loviturile de departajare

Au marcat: Andrei Cristea (2), Marius Niculae (57, 81).
Au executat în ordine loviturile de departajare: Marius Niculae 0-1 (gol), Petr Papousek 1-1 (gol), Ianis Zicu 1-1 (apără Hauzr), Jan Blazek 2-1 (gol), Gabriel Boştină 2-2 (gol), Lukas Vacha 3-2 (gol), Gabriel Torje 3-3 (gol), Marcel Gecov 3-3 (ratare - peste poartă), Claudiu Niculescu 3-4 (gol), Miroslav Holenák 4-4 (gol), Cosmin Moţi 4-5 (gol), Lovre Vulin 5-5 (gol), Dragoş Grigore 5-6 (gol), Radek Dejmek 6-6 (gol), Djakaridja Kone 6-7 (gol), Borek Dockal 7-7 (gol), Zie Diabate 7-8 (gol), Theodor Gebre Selassie 8-8 (gol), Francisco Molinero 8-9 (gol), Jirí Liska 8-9 (ratare - apără Matache).

Liberec, stadion ''U Nisy'': 10.000 spectatori.
În tur 3-0 la ''masa verde'' (meci omologat de UEFA, după ce a fost întrerupt în minutul 88, la scorul de 2-0 pentru Slovan, din cauza intrării suporterilor dinamovişti pe teren).

Au evoluat echipele:
Slovan: 1. Zbynek Hauzr - 32. Theodor Gebre Selassie, 11. Miroslav Holenák (căpitan), 21. Radek Dejmek, 19. Lovre Vulin - 18. Borek Dockal, 10. Marcel Gecov, 22. Josip Coric (23. Petr Papousek, 88), 8. Jirí Liska - 7. Jan Nezmar (6. Lukás Vácha, 62), 15. Andrej Keric (28. Jan Blazek, 74). Antrenor: Ladislav Skorpil.
Rezerve neutilizate: 30. Maksims Uvarenko - 2. Renato Kelic, 17. Tomás Janu, 12. Milos Bosancic.
Dinamo: 23. Florin Matache - 14. Francisco Molinero, 4. Cosmin Moţi, 21. Dragoş Grigore, 2. Zie Diabate - 5. Djakaridja Koné - 7. Ianis Zicu, 8. Gabriel Boştină, 20. Adrian Cristea (22. Gabriel Torje, 65) - 17. Andrei Cristea (99. Claudiu Niculescu, 77), 10. Ionel Dănciulescu (căpitan; 9. Marius Niculae, 46). Antrenor: Dario Bonetti.
Rezerve neutilizate: 12. Emilian Dolha - 25. Manuel Scarlatache, 30. Gabriel Tamaş, 6. Laurenţiu Rus.

Arbitru: Alon Yefet; arbitri asistenţi: Shmuel Shteif, Nissan Davidy; arbitru de rezervă: Shay Shitrit (toţi din Israel); delegat UEFA: Dusan Maravic (Serbia), observator UEFA pentru arbitri: Rolf Haugen (Norvegia).
Cartonaşe galbene: Coric (48), Moţi (52), Vacha (71), Diabate (75), Zicu (76), Niculae (79), Blazek (90+3), Vulin (105+1).